TERAPEITISKIE VIRZIENI
Lai atklātu jaunas ārstniecības metodes, kas uzlabo pacientu dzīvi, Servier vidēji 20% no pārdošanas ieņēmumiem (izņemot ieņēmumus no ģenēriskajām zālēm) iegulda pētniecībā un attīstībā. Uzņēmums fokusē savu pētniecību un attīstību tajos terapeitiskajos virzienos, kur ir vislielākās vajadzības.
KARDIOMETABOLĀS SLIMĪBAS
Kardiovaskulārās slimības ir galvenais mirstības cēlonis pasaulē.
Jau vairāk nekā 60 gadus Servier strādā pie šo slimību ārstēšanas un ir guvis atzītu pieredzi šajā jomā.
Servier daudzus gadus ir veltījis cīņai ar diabētu – sarežģītu un progresējošu slimību, kas ietekmē 422 miljonus cilvēku visā pasaulē.
Kardiometabolisma jomā uzņēmums koncentrēs savu darbību uz ilgstošu zāļu attīstību, lai izmantotu šos medikamentus un pieredzi inovācijās, it īpaši attīstot fiksēto devu kombinācijas (FDK).
Vienkāršojot ārstēšanu ar fiksētu devu kombinācijām, tiek uzlabota pacientu līdzestība terapijai kardiometabolajās slimībās – patoloģijās, kurās Servier ir ieguvis atzītu pieredzi.
ONKOLOĢIJA
50%
no Servier pētniecības un attīstības budžeta tiek investēti onloloģijā
Vēzis izraisa katru ceturto nāves gadījumu un ir otrs biežākais nāves cēlonis pasaulē, turklāt šie skaitļi palielinās.
Lai atbildētu pieaugošajai vajadzībai pēc terapeitiskiem risinājumiem, Servier ir izvēlējis onkoloģiju par vienu no savām galvenajām prioritātēm.
Uzņēmums cenšas kļūt par būtisku un inovatīvu dalībnieku tādu vēža veidu terapijā, kuri ir grūti ārstējami un kuru ārstēšanas vajadzības šobrīd nav atrisinātas. Piemēram, gastrointestinālie, hematoloģiskie audzēji, aizkuņģa dziedzera vēzis un onkoloģija pediatrijā.
Servier onkoloģijas pētniecības un izstrādes programmas pēta divas galvenās jomas – imunoterapiju un apoptozi.
Apoptoze ir dabiski ieprogrammēta šūnu bojāeja, kas vēža šūnām ir izjaukta un ļauj tām dzīvot ilgāk. Servier stratēģija šajā jomā ir izstrādāt mērķtiecīgas molekulas, kas atjauno vēža šūnu spēju iet bojā apoptozes rezultātā.
Imunoterapijas mērķis ir stimulēt pacientu imūnsistēmu, lai uzlabotu tās dabisko spēju iznīcināt vēža šūnas. Piemēram, izmantojot monoklonālas vai bispecifiskas antivielas, kas veicina mērķtiecīgu atbildes reakciju pret vēža šūnām, lai aizsargātu organismu.
Apvienošanās ar Dānijā bāzētu uzņēmumu Symphogen, kas specializējies monoklonālo antivielu izstrādē, papildinās Servier pieredzi šajā jomā.
AUTOIMŪNĀS UN NEIRODEĢENERATĪVĀS SLIMĪBAS
Neiroloģijas jomā Servier koncentrējas uz neirodeģeneratīvo slimību izpēti.
Servier pievēršas proteinopātijām – Parkinsona slimībai vai citām retām slimībām, tādām kā amiotrofā laterālā skleroze, kam raksturīga patoloģiska dažu olbaltumvielu uzkrāšanās.
Autisma izpētē Servier sadarbībā ar Neurochlore veic divus pasaules mēroga III fāzes pētījumus potenciālam medikamentam.
Autoimūno slimību gadījumā imūnsistēmas darbība ir izmainīta tādējādi, ka tā uzbrūk pacienta veselajiem audiem. Servier koncentrē savus pētniecības un attīstības centienus uz trim autoimūnām slimībām ar nozīmīgām medicīniskām vajadzībām – sistēmisko sarkano vilkēdi, sklerodermiju un Šēgrena sindromu.